Najmniejsze państwo w Europie - co warto o nim wiedzieć?
Jakie jest najmniejsze państwo w Europie i co warto wiedzieć o tym miejscu na mapie naszego kontynetu? Sprawdź w artykule!
2021-11-23, 11:15

Jakie jest najmniejsze państwo w Europie?

Czy wiesz jakie jest najmniejsze państwo w Europie? Dowiesz się z naszego artykułu - zachęcamy do lektury!

Czy znasz wszystkie Państwa Europy?

Wydawać, by się mogło, że wiedza o Europie jest nam bliska z samego choćby faktu, że nasz Państwo jest jej częścią. Niemniej jednak Europa, jako kontynent składa się z wielu Państw, których rozmieszczenie na mapie, nie dla wszystkich jest oczywiste. Co więcej, wielu nie wie nawet o istnieniu pewnego, małego Państwa jakim jest Liechtenstein. Historia Państwa sięga 1500 lat wstecz. Jak prezentuje się historia najmniejszego państwo w Europie, którego powierzchnia to 160 kilometrów kwadratowych?

Liechtenstein - najmniejsze państwo w Europie

Językiem narodowym Liechtensteinu jest język niemiecki, a religią państwową, jest katolicyzm, podobnie jak w Polsce. Ciekawym jest, że liczba ludności utrzymuje się zaledwie na poziomie 37 tysięcy a stolica Vaduz to drugie co do wielkości miasto w
Liechtensteinie. Znajduje się tam zamek książąt oraz liczne urządy. Interesuje Cie najmniejsze państwo w Europie? Czytaj zatem o nim na blogu Multis Multum.

KONTAKT / AUTOR
wszib
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.